Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Hengelo

Styczeń 6, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm

#hengelo #muzykanażywo #rock #alternative #modern #kameleonjazzclub

Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.
Hengelo zadebiutowało w lutym 2016, nagrywając studyjną wideosesję dla projektu Silesia Video Session.
Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Zespół
został szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej w regionie. Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą
świadczyć zwycięstwa w prestiżowym konkursie Katofonia Music Outbreak ; w konkursie „Zrób Hałas” organizowanym przez Teatr Śląski oraz projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO . W listopadzie pojawiła się debiutancka Epka wydana przez zespół Hengelo, zatytułowana „ Hungry Eyes ” Na płycie znalazło się 6 premierowych utworów. Muzyka Hengelo wypłynęła poza Śląsk.
W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki czy Antyradia.
Spośród ostatnich sukcesów zanotować warto,że z ponad 850 zgłoszonych zespołów Hengelo zostało wybrane do Przystanku Woodstock i 4 sierpnia 2017, zespół zagrał
na „Małej Scenie”. 9 pażdziernika 2017, przy wypełnionej po brzegi widowni Teatru Śląskiego w Katowicach Hengelo zagrało koncert z okazji „drugich urodzin” zespołu. W koncercie wzięli udział również zaproszeni goście między innymi: Miuosh i Natalia Grosiak.

Hengelo w Kameleon Jazz Club
06 stycznia 2018 o godz: 20:00.
Wstęp: 20 PLN

Szczegóły

Data:
Styczeń 6, 2018
Czas:
8:00 pm - 10:00 pm

Organizator

Kameleon Jazz Club
Telefon:
+48 664 298 429
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/kameleon.jazz.club/

Miejsce

Kameleon Jazz Club
Gliwicka 41 47-223 + Google Map